Gautas prekių papildymas!
Pasinaudokite sporto kategorijos akcijomis!

Chlorofilas ir jo nauda žmogaus organizmui

Visi straipsniai 2022-06-01
.

Nuo seno augalų lapai buvo naudojami gydyti žaizdas, mažinti audinių žalą bei spartinti odos regeneraciją. Visos šios savybės yra kilusios iš chlorofilo. Chlorofilas turi antibakterinių ir uždegimą slopinančių savybių, kurių pagalba bakterijos negali daugintis. Taip sumažinama infekcijos rizika bei užtikrinamas sėkmingas žaizdos užsitraukimas. Taip pat, skystas chlorofilas reaguodamas su odos ląstelėmis, stimuliuoja audinių regeneraciją.

Kas yra chlorofilas?

Chlorofilas tai medžiaga randama dumblių bei augalų chloroplastuose, esančiuose augalų ląstelėse. Augaluose chlorofilas dalyvauja vienoje svarbiausių žemės cheminių reiškinių: deguonies gamyboje, kurio dėka augalai geba aprūpinti visus gyvus objektus deguonimi. Tačiau per daugelį dešimtmečių, mokslininkai sugebėjo atrasti platesnę chlorofilo naudą žmonėms.

Chlorofilo nauda esant vėžiniams susirgimams

Pastaruoju metu buvo teikiama daug dėmesio chlorofilo įtakai vėžinėms ląstelėms. Chlorofilo nauda ties vėžiniais susirgimais tiksliai nėra žinoma, tačiau manoma, kad jis veikia kaip antioksidantas bei geba nukenksminti kancerogenines medžiagas patekusias į organizmą. Užsienio mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad chlorofilas sumažiną žarnyno vėžio susirgimo riziką. Taip pat, Kinijoje daryti tyrimai patvirtino, kad chlorofilas padeda išvengti kepenų vėžio, pašalindamas kancerogenines medžiagas iš organizmo. JAV mokslininkai teigia, kad chlorofilo vartojimas gali sumažinti auglių bei navikų formavimosi riziką.

Chlorofilo nauda nutukimui bei diabetui

Buvo pastebėta, kad chlorofilas mažina riebalų ląstelių išskyrimą bei malšiną jų veiklą. Tai yra puiki priemonė kovoti su nutukimu bei reguliuoti kūno svorį esant pertekliniam riebalų kiekiui. Manoma, kad ateityje, chlorofilas gali būti naudojamas kaip nutukimą malšinantis preparatas.

Taip pat, manoma, kad chlorofilas gali sumažinti hiperglikemijos bei hiperinsulinemijos riziką pirmo tipo diabeto pacientams. Kepenims chlorofilas padeda sumažinti gliukozės išskyrimą bei padeda absorbuoti gliukozę koreguodamas kepenų metabolizmą, taip sumažinama rizika pirmo tipo diabeto komplikacijoms.

Chlorofilo kilmė

Skystas chlorofilas gali būti išgautas iš augalų arba iš žaliadumblių. Chlorofilas išgautas iš spygliuočių dažnai vadinamas „spygliuočių eliksyras“ – tai skystas, žalios spalvos maisto papildas. Chlorofilas išgautas iš žaliadumblių – tirštos tekstūros, koncentruotas maisto papildas. Chlorofilas išgautas iš skirtingų šaltinių skiriasi savomis savybėmis bei kaina. Žaliadumblių chlorofilas pasižymi stipresnėmis detoksikacinėmis savybėmis, kurios padeda iš organizmo saugiai pašalinti sunkiuosius metalus. Taip pat chlorofilo sudėtyje varijuoja skirtingi mikroelementų kiekiai- magnis, kalis, geležis ir kiti.