Įsigyk už 40€ gauk 🎁 ZeroLyte mėginuką papildą

Kofermentas Q10 gali smarkiai sumažinti mirštamumą nuo širdies ligų

Visi straipsniai 2020-09-21
kofermento nauda natura medica

Reguliariai vartojant į vitaminus panašios veikliosios medžiagos kofermentą  Q10 sunkiomis širdies ligomis sergančiųjų pacientų mirštamumas sumažėjo perpus, rodo tarptautinio tyrimo rezultatai.

Mokslininkai taip pat nustatė, jog kofermentas Q10 (KoQ10) turi teigiamos įtakos pacientams besiskundžiantiems širdies ir kraujagyslių sutrikimais. Net 86 proc. pacientų vartoję kofermentą Q10 nepatyrė žymių širdies ar kraujagyslių sutrikimų, dėl kurių būtų reikėję atsidurti ligoninėje

Kontroliuojamo klinikinio tyrimo rezultatai pristatyti metinėje Europos kardiologijos draugijos Širdies sutrikimų asociacijos konferencijoje Lisabonoje, praneša „HealthDay News“.

Kofermentas Q10 širdžiai bei ląstelių energijai | Atedaktare

Kofermento Q10 atradimai

Kofermentas Q10 yra naujausia medicininė priemonė, kuri padeda išgyventi sergantiems sunkiomis širdies ligomis, besiskundžiantiems hipertenzija ar kraujagyslių sistemos ligomis ir kuri turi būti priskirta įprastiniam širdies ligų gydymui“, – teigia Kopenhagos universiteto ligoninės Širdies centro prof. Svend Aage Mortensen.

Jam vadovaujant, mokslininkai tyrė 420 pacientų Danijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Indijoje, Malaizijoje ir Australijoje.

Nuo vidutinių iki sunkių širdies sutrikimų turėję pacientai buvo stebimi dvejus metus. Pusė jų triskart per dieną gaudavo 100 miligramų KoQ10, kita pusė – placebo.

Baigiant tyrimą, buvo mirę 18 pacientų iš vartojusiųjų KoQ10 palyginti su 36-iais iš placebo grupės. Hospitalizacijos dėl rimtų širdies ir kraujagyslių sutrikimų prireikė atitinkamai 29 ir 55 tiriamiesiems.

JAV kardiologai tyrimo išvadas sveikino su atsargiu optimizmu.

Kaip pastebi Minesotoje veikiančios prestižinės Mayo klinikos kraujotakos sutrikimų tyrimų grupės vadovė dr. Margaret Redfield, iki šiol tai yra didžiausias tyrimas apie Kofermento Q10 gydomąjį poveikį širdies ligoms.

Pasak dr. Michael Givertz, Bostono Brigham ir moterų ligoninės širdies persodinimų medicinos direktoriaus, jau daugiau nei du dešimtmečius kalbama apie kofermento Q10 potencialą gydyti širdies ligas. 

Kofermento Q10 nauda

Kofermentas Q10 yra stiprus antioksidantas, saugantis ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, stabdo cholesterolio oksidavimasi ir mažina aterosklerozės tikimybę. Kofermentas Q10 stiprina organizmo imuninę sistemą, padeda sumažinti kai kurių vėžio formų tikimybę. Didžioji dalis kofermento Q10 yra kaupiama širdies raumenyje, jis pagerina širdies raumens funkciją, ypač esant širdies nepakankamumui, nereguliariam širdies ritmui ar esant hipertenzijai.

Kofermento Q10 šaltiniai yra riebi žuvis, mėsa, kepenys, grūdai, riešutai, sezamas, bulvės, svogūnai, morkos, špinatai. Tačiau, siekiant gauti koncentruotą medžiagos kiekį siūloma vartoti Kofermento Q10 papildus.

Trace minerals kofermentas | Atedaktare