Gautas prekių papildymas!
Pasinaudokite sporto kategorijos akcijomis!

D3 ir K2 natūralūs vitaminai, jų reikšmė organizmui bei poveikis

Visi straipsniai 2022-08-10
naturalus vitaminai d ir k nauda organizmui

D3 ir K2 tirpūs riebaluose vitaminai, organizme vieningai atliekantys savo funkcijas. Šis vitaminų kompleksas pasižymi nepriekaištingu sinergetiniu efektu, kurio dėka pagerinama organizmo kalcio apykaita, kaulų bei kraujagyslių sveikata ir daug kitų svarbių organizmo funkcijų.

 

Vitaminas K2 mūsų organizme atsakingas už kaulų tvirtumą ir jų gijimą po kaulų lūžių, kraujagyslių tvirtumą bei lankstumą ir apsaugo inkstus nuo per didelio kalcio kiekio. Tuo tarpu vitaminas D3 yra atsakingas už kaulų, raumenų, nervų bei dantų būklę. Šių vitaminų funkcijos stipriai persipynusios todėl norint pasiekti geriausią rezultatą geriausiai juos vartoti kartu.

 

Vitaminas D3 paspartina kalcio absorbciją iš maisto, kuris toliau kontroliuojant vitaminui K2 suteikia kaulams tvirtumo, dalyvauja kaulų metabolizme, aktyvina kaulų gijimą bei užkerta kelią kraujagyslių kalkėjimui. Taip pat, vitaminas D3 skatina kaulų baltymo, osteokalcino, gamybą, o vitaminas K2 šiuos baltymus aktyvuoja, taip suteikdami kaulams papildomą apsaugą. Šie natūralūs vitaminai kaulus aprūpina standumu ir lankstumu vienu metu – užtikrindami atsparumą kaulų lūžiams. Be to, D3 ir K2 vitaminai aktyvina kraujagyslių bei širdies organo statybines medžiagas (baltymus) atsakingus už naujų kraujagyslių augimą bei kraujagyslių sienelių tvirtumą. Verta paminėti, kad K2 vitaminas slopina uždegimo mediatorius, kurie inicijuoja uždegimo procesą organizme, taip išvengiama didesnės organizmo reakcijos ir uždegimo.

 

K2 ir D3 vitaminai osteoporozei

 

Moksliniai tyrimai rodo, kad D3 ir K2 natūralūs vitaminai sumažina kaulų lūžių riziką ir padeda išvengti osteoporozės. Sergant osteoporozę kūnas nebespėja gaminti kaulų ląstelių atsakingų už kaulo tvirtumą, osteoblastų, tačiau kaulų ląstelės atsakingos už reabsorbciją, osteoklastai, sėkmingai atlieką savo funkciją. Šių veiksmų eigoje retėja kaulai ir padidėja lūžių rizika. K2 ir D3 vitaminai stimuliuoja osteoblastų gamybą ir slopina osteoklastų reabsorbciją, taip sutvirtina kaulus ir sumažiną lūžių riziką. JAV mokslininkai nustatė, kad moterims po menopauzės, D3 ir K2 padeda atstatyti normalią kaulų būklę bei stiprina imuninę sistemą. Taip pat, diabetu sergantiems pacientams, D3 ir K2 vitaminai ypatingai padeda sustiprinti kaulų struktūrą absorbuodami į organizmą mineralus kurie yra reikalingi užtikrinti sveikus kaulus.

K2 ir D3 vitaminai bei smegenų sveikata

 

Buvo nustatyta, kad vitaminas K2 turi įtakos smegenų sveikatai reguliuodamas sfingolipidų metabolizmą. Sfingolipidai yra kompleksinė lipidų grupė kuri atsakinga už svarbius biologinius procesus nervinių ląstelių vystymesi ir puoselėjime. Pakitimai šių ląstelių metabolizme gali tureti tiesioginį ryšį su neurodegeneracinėmis ligomis kaip Alzheimerio, Parkinsono bei Huntingtono liga. Taip pat, Alzheimerio pacientams vitaminas D3, kartu su K2 veikia kaip antioksidantai, mažindami neurouždegimą, ląstelės mitochondrijų disfunkcija, gerina orientaciją ir lengvina gretutinių Alzheimerio ligų požymius bei simptomus. D3 vitaminas netiesioginiai prisideda prie Alzheimerio patogenezės mažinimo darydamas įtaką mikrobiomui, kuris labai svarbus organizmo imuniteto būklėje.

 

Šie vitaminai svarbūs širdies sveikatai

 

Manoma kad D3 ir K2 vitaminai gali sumažinti riziką susirgti kardiovaskuliarinėmis ligomis kaip širdies nepakankamumas, širdies vožtuvų bei kraujagyslių ligos ar koronarine širdies liga. D3 ir K2 vitaminai kontroliuoja kalcio ir fosforo mineralų kiekius įvairiose ląstelėse įskaitant ir kraujotakos sistemą. Esant per daug arba per mažai mineralinių medžiagų kraujagyslių, širdies raumens, širdies vožtuvų ir miego arterijų ląstelėse, gali atsirasti audinių klasifikacija, kietumas arba didelis pralaidumas. Šie reiškiniai gali sukelti prieš tai minėtų ligų užuomazgas arba komplikuotis į gretutines ligas - osteoporozė, demencija bei daugelis kitų. Vitaminas D3 užtikrina tinkamą mineralinių medžiagų pasisavinimą širdies audiniuose, o vitaminas K2 palaiko tinkamą kalcio ir fosforo santykį ląstelėje. Taip šie mineralai padidina kraujagyslių tamprumą, tvirtumą bei palaiko tinkamą širdies sveikatą.

 

JAV mokslininkai teigia, kad sergant dirgliosios žarnos sindromu, pacientuose randamos labai mažos D3 ir K2 vitaminų koncentracijos. Vartojant šių vitaminų kompleksą, slopinamas uždegimas ir ligos sunkumas. Taip pat, teigiama kad D3 ir K2 vitaminai mažina uždegimo mediatorių išskyrimą, kurių per didelis kiekis gali sukelti rimtas ligų komplikacijas kaip citokinų audros.

D3 ir K2 natūralūs šaltiniai

 

Tyrimai rodo, kad vitaminas K2 europietiškose dietose vidutiniškai sudaro tiktais 10% rekomenduojamos dienos dozės. Vitamino D3 suvartojimo rodikliai kur kas aukštesni, tačiau taip pat nėra įspūdingi. Abu vitaminai randami mėsos produktuose, žuvyje, pieno produktuose, tačiau labai mažomis dozėmis, todėl vidutiniškai žmonės nesuvartoja pakankamai šių itin svarbių vitaminų. Vartojant D3 ir K2 vitaminus kartu su mineralais, užtikrinamas puikus medžiagų pasisavinimas ir organizmo aprūpinimas reikalingais mineralais bei vitaminais.