Nuolaidos IKI 40% visiems produktams žarnyno kategorijoje! Pasitik vasarą lengvai ☀️

Sąnariai - kaip jais pasirūpinti, kad judėjimas būtų neskausmingas?

Visi straipsniai 2019-01-29
manksta natura medica

Judėjimas bei fizinis aktyvumas - vieni iš pagrindinių žmogaus poreikių, suteikiantys gyvenimui malonumo bei prasmės.Vasarą vis daugiau norisi pabūti gamtoje, keliauti, sportuoti, rūpintis daržais, sodais, todėl padidėjus fiziniam aktyvumui dažnai išryškėja ir sąnarių problemos, kurios neleidžia pilnavertiškai mėgautis judėjimo džiaugsmu ir gyvenimu. Ką daryti, kad nereikėtų pagalbos ieškoti gydytojo kabinete ir sąnariai būtų sveiki ištisus metus?

Mineralai bei mikroelementai reikalingi sąnario kremzlei

Sąnario kremzlė ypatinga, nes joje nėra kraujagyslių, todėl kremzlės ląstelės visas maistines medžiagas gauna molekulių difuzijos būdu iš sąnario ertmės skysčio, taip pat svarbu žinoti, kad kremzlė yra „maitinama“ tik judesio metu.

Mokslininkai teigia, kad mineralai yra labai svarbūs daugeliui organizmo funkcijų, ir ląstelės viduje net maži mineralų kiekių nukrypimai nuo normos gali turėti rimtų fiziologinių pasekmių. Ne išimtis ir sąnarių kremzlės. Sparčiai daugėja įrodymų, kad mineralų ir mikroelementų, tokių kaip boras, cinkas, varis, selenas, magnis ir manganas yra medžiagų, kurios daro didelį poveikį kremzlės būklei.

Atlikti tyrimai parodė, kad natūralūs mineralai, tokie kaip magnis, varis, manganas, selenas ir cinkas, slopina uždegimą, sulėtina osteoartrito išsivystymo priežastis ir todėl sumažėja ligos simptomai ir osteoartrito ligos sunkumas. Tarhanas ir kt. (2003) teigia, kad, esant uždegimui, padidinus vartojamo magnio kiekį, kraujo serume sumažėja C – reaktyvaus baltymo lygis, kuris dar kitaip žinomas kaip uždegiminių reakcijų baltymas. Taip pat įrodyta, kad jei trūksta su maistu gaunamo magnio - padaugėja kremzlės pažeidimų ir išryškėja osteoartrito požymiai.

Priežastys, kodėl mineralai ir vitaminai yra stokojami

Nors daugiausia mineralų gauname su maistu, bet dėl intensyvios žemdirbystės, nualinto dirvožemio,  per anksti nuskintų vaisių ir nuimamų nesubrendusių daržovių augalai neaprūpinami būtinomis mineralinėmis medžiagomis. Tokios daržovės ir vaisiai negauna reikiamo kiekio mineralų, todėl negali susintetinti pakankamo kiekio vitaminų. Taigi, jeigu nėra reikiamo kiekio dirvožemyje, jo nėra ir maiste.

Joniniai jūros mineralai | Atedaktare

Sąnariai - ko jiems reikia, jog būtų sveiki?

Tyrimai, susiję su atskirai vartojamu gliukozamino ir chondroitino veiksmingumu, parodė, kad jų nauda gali būti ribota. Milleris ir kt. (2004) mano, kad viena iš priežasčių nepakankamas suvartojamų mineralų ir mikroelementų kiekis. Todėl Bansalas ir kt. mokslininkai (2012) atliko dvigubai aklą ir placebu kontroliuojamą tyrimą, kuris tęsėsi 6 mėn. Jo metu buvo nustatyta, kad vartojant joninės formos mineralų lašus ConcenTrace lengvu ir vidutinio sunkumo kelio sąnario artritu sergantiems žmonėms pagerėjo sąnario skysčio savybės, padidėjo kremzlės storis, sumažėjo kremzlės pažeidimai ir padidėjo fizinis aktyvumas, nes tiriamieji galėjo nueiti didesnius atstumus.

Mineralų lašai „ConcenTrace“ lėtina kremzlės pažeidimo progresavimą. Didelis mineralų skaičius ir mangano bei seleno savybė slopinti uždegimą ir mažinti oksidacinį stresą (aktyvaus deguonies junginius) gali turėti tiesioginę ar netiesioginę įtaką šio unikalaus komplekso veiksmingumui. Bansalo ir kt. (2012) atlikto tyrimo duomenys parodė, kad akivaizdi nauda gerinant sąnarių būklę matoma jau po 4 sav., bet yra manoma, jog mineralų vartojimas 6 mėn. yra per trumpas laikotarpis, kad kremzlė spėtų pasikeisti iš esmės, todėl reikia juos vartoti ilgiau. Už šį nuoseklumą vartojant mineralus sąnariai tikrai atsilygins.

Mineralų lašai „ConcenTrace“ yra didelės koncentracijos įvairių mineralų ir aktyvių ingredientų kompleksas, kurio sudėtyje yra daugiau nei 72 natūralių mineralų, išgautų iš Jutoje esančio Didžiojo druskos ežero. Tai 100 % natūralus produktas be papildomų priedų, o joninė forma garantuoja 100 % įsisavinimą.

Bansalas ir kt. mokslininkai (2012) teigia, kad per didelis vieno iš elementų kiekis sutrikdo kitų elementų pusiausvyrą, todėl yra svarbu juos gauti iš natūralių šaltinių, kur jie jau yra subalansuoti ir yra ypač naudingos joninės formos. Joninės formos mikroelementai lengviau įsisavinami ir tikėtina, kad absorbavimo metu mažiau sąveikauja ir trukdo vienas kitam. Ir kituose naujuose mokslo straipsniuose mokslininkai pateikia duomenis, kurie patvirtina mineralų teikiamą naudą mažinant osteoartrito simptomus.   

Visada galima rasti sprendimą, kaip sau padėti, todėl būtina domėtis gamtos ir mokslininkų sukurtomis priemonėmis, ieškoti ir išnaudoti visas įmanomas galimybes, kad kuo ilgiau išsaugotume  judėjimo džiaugsmą, kurį mums suteikia sveiki sąnariai.

 

 

Informacija yra informacinio pobūdžio ir turint konkrečių nusiskundimų būtina pasitarti su gydytoju ar sveikatos specialistu.

Trace minerals papildai sąnariams | Atedaktare

Kineziterapeutė dr. Vilma Jurevičienė