Nuo 30€ krepšelio Su kodu MINUS25 gausi -25% prekėm be nuolaidos
Kas yra probiotikai? Probiotikai yra maisto papildas, kupinas “gerųjų bakterijų”, kurios gyvena mūsų žarnyne. Gerųjų bakterijų šeimos yra dvi- Lactobacillus ir Bifidobacterium , kurios kontroliuoja netinkamų organizmui bakterijų dauginimąsi. Probiotikai palaiko mūsų organizme sveiką bei subalansuotą mikroflorą.
Gerosios bakterijos kada vartoti? Naudingiausia vartoti probiotikus kas dieną dėl sveikatos ir susirgimų profilaktikos. Probiotikai būtini esant: infekcijoms, ypač nosiaryklės, šlapimo takų, lėtiniams uždegimams, grybelinėms infekcijoms, apsinuodijus maistu, viduriuojant, vidurių užkietėjimui, o taip pat esant uždegiminėms žarnyno ligoms, laktozės netoleravimui. Jie taip pat svarbūs po antibiotikų kurso, chirurginio gydymo bei užsitęsus stresinei būklei.
Ar galima vartoti probiotikus kiekvieną dieną? Taip, tai yra rekomenduojama, norint palaikyti pastovų gerųjų bakterijų reikiamą kiekį organizme.
Kokie yra šalutiniai poveikiai, pradėjus vartoti gerąsias bakterijas suaugusiems? Probiotikų šalutiniai poveikiai yra itin reti, tačiau gali pasireikšti kaip troškulys, pilvo pūtimas. Labai retais atvejais gali atsirasti galvos skausmas ar alerginė reakcija.
Po kiek laiko pastebimas probiotikų poveikis? Poveikis gali būti juntamas po paros arba nuo 1 iki 4 savaičių. Kad pasiekti maksimalų probiotikų veikimą, būtina probiotikus vartoti su prebiotikais, kurie maitina ir skatina daugintis gerasias bakterijas.
Kokio maisto vengti vartojant gerąsias bakterijas suaugusiems? Produktų, kurie mažina gerųjų bakterijų kiekį organizme: cukrus, saldūs miltiniai kepiniai, kava, gausus mėsos produktų vartojimas, perdirbtas maistas su koncervantais.
Kaip veikia probiotikai? Išgėrus kapsulę probiotikų, šie pasiekia žarnyną, kur pradeda daugintis. Dauginantis bakterijos pradeda kovoti su svetimos rūšies bakterijom, šiuo atveju blogosiom bakterijom, ir pradeda jas naikinti. Mažinant blogųjų bakterijų kiekius organizme, probiotikai taip pat mažina ir uždegimo kiekį sukeltą blogųjų bakterijų taip atstato ne tik žarnyno veiklą bet ir aktyvina imuninę sistemą.
Ar galima vartoti gerąsias bakterijas kartu su kitais vaistais? Būtina pasikonsultuoti su gydytoju arba paskaityti vaisto informacinį lapelį, ar nėra poveikio vaisto veikimui. Gali būti vaistų, kuriems probiotikai gali padidinti arba silpninti jų poveikį, iššaukti alergines reakcijas.
Ar galima varoti probiotikus nėštumo metu? Taip, probiotikai yra saugūs vartojimui nėštumo metu bei maitinant krūtimi.
Antibiotikai ir probiotikai - kaip jie yra susiję? Antibiotikai yra naudojami bakterinėms infekcijoms, uždegimams gydyti. Jie geba sunaikinti gerasiąs ir blogasiąs bakterijas mūsų organizme. To pasekoje gerųjų bakterijų kiekiai mažėja ir tai gali iššaukti dar didesnius uždegimus. Probiotikai yra gerosios bakterijos, kurios palaiko subalansuotą žarnyno mikroflorą. Gerdami probiotikus kartu su antibiotikais padedame mūsų organizmui greičiau atstatyti tinkamą žarnyno pusiausvyrą bei kovoti su bakterine infekcija.
Ar gerosios bakterijos vaikams skiriasi nuo gerųjų bakterijų suaugusiems? Ne, gerųjų bakterijų rūšys nesiskiria, tačiau probiotikuose vaikams rekomenduojamos paros dozės yra mažesnė nei suaugusiųjų.
Kada svarbu vartoti probiotikus vaikams? Svarbiausia tėvų užduotis: išlaikyti gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrą vaiko žarnyne, kurią trikdo tokie veiksniai kaip antibiotikų vartojimas, stresas, prasta mityba ir t.t. Sutrikus šių mikroorganizmų pusiausvyrai, išsibalansuoja virškinimo sistema, ko pasekoje vaikams gali atsirasti pilvo pūtimas, prastas maistinių medžiagų įsisavinimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas ir netgi susilpnėti imuninė sistema. Gerosios bakterijos vaikams atlieka daugybę gyvybiškai svarbių procesų: padeda skaidyti maistines medžiagas likusias po virškinimo, gamina B grupės ir kitus vitaminus.
Nuo kelerių metų galima pradėti vartoti gerąsias žarnyno bakterijas vaikams? Rekomenduojame pradėti vartoti probiotikus nuo ketverių metų amžiaus. Jeigu vaikas yra maitinamas mamos pienu- probiotikus siūlome vartoti mamai.
Probiotikai vaikams - kokius rinktis? Siūlome ieškoti probiotikų kramtomoje formoje, kadangi vaikui nereikės ryti didelių kapsulių, o kramtomų probiotikų skonis patinka mažyliams. Taip pat, būtina vartoti vaikams sukurtus ir pritaikytus maisto papildus.
Ar gerosios bakterijos vaikams gali sukelti šalutinių poveikių? Kol kas nėra jokių įrodymų, kad gerųjų bakterijų vaikams naudojimas gali sukelti šalutinių poveikių.
Gerosios bakterijos suaugusiems - ar įmanoma perdozuoti? Įmanoma, tačiau tai yra reta ir nėra kenksminga. Probiotikų perdozavimas gali pasireikšti kaip pilvo pūtimas, dujų kaupimasis arba lengvas pykinimas.
Kuom Trace minerals gerosios bakterijos išsiskiria nuo kitų rinkoje esančių šios srities produktų? Trace minerals gerosios bakterijos siūlo didžiausią bakterijų kiekį vienoje kapsulėje - 55 milijardus bei 10 skirtingų gerųjų bakterijų rūšių. Probiotikų kapsulės turi unikalią sąvybę iširpti tiktais pasiekus žarnyną, tokiu būdu apsaugodamos gerąsias bakterijas nuo skrandžio rūgšties bei užtikrindamos jų efektyvumą.
Kiek laiko rekomenduojama vartoti gerąsias bakterijas suaugusiems? Norint pajusti pilną probiotikų efektą rekomenduojama vartoti 4 savaites. Gerąsias bakterijas galima vartoti ir profilaktiškai.
Kokias sveikatos būkles galima veiksmingai gydyti probiotikais? Probiotikai turi tiesioginę įtaką žarnyno mikroflorai, todėl jie yra tinkami gydyti skrandžio bei žarnyno uždegimus, viduriavimą, uždegiminę žarnų ligą, Celiakija, blogųjų bakterijų sukeltas žarnyno infekcijas, laktozės netoleravimą. Taip pat padeda esant alerginėms ligoms kaip dermatitas ar egzema.
Probiotikai ir prebiotikai - kuom jie skiriasi? Probiotikai yra gyvų bakterijų kultūros, gyvenančios mūsų žarnyne, o prebiotikai - tai negyvybingos maisto dalelės padedančios greičiau augti bei vystytis gerosioms bakterijoms mūsų organizme, taip prisidedamos prie žarnyno mikrofloros. Prebiotikų kupini skaiduliniai maisto produktai, kaip vaisiai, daržovės, grūdinės kultūros.
Kokios yra pagrindinės probiotikų vaikams rūšys? Pagrindinės probiotikų rūšys vaikams yra: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium breve.
Iš ko susidaro probiotikai vaikams? Dažniausiai probiotikai vaikams yra sudaryti iš gerųjų bakterijų mišinių, prebiotikų bei naturalių saldiklių.
Kuo ypatingas probiotikas mieliagrybis? Mieliagrybis yra atsparus antibiotikų vartojimui bei nekolonizuoja žmogaus mikrofloros, t.y. nustojus vartoti mieliagrybio probiotikus, jo organizme nebeliks. Mieliagrybis suteikia efektyvią pagalbą esant bakterinės ar grybelinės kilmės sukeltomis ligomis.