☀️VISKAM!  -37% nuolaida Kodas: 37MAGIJA |
Perkant nuo 70eur- DOVANA GUMINUKAI

Magnio glicinato nauda

Visi straipsniai 2024-04-30
Miegas Sveikata

Kas yra magnio bisglicinatas?

Magnio Bisglicinatas - tai magnio forma, susidedanti iš magnio ir dvieju glicino rūgšties molekulių (glicinato). "Bis" lotyniškai reiškia "du kartus" (1 magnis sujungtas su 2 glicinais). 



                       

Mineraliniai chelatai

Kas jie tokie?

Cheminiuose junginiuose arba kompleksuose yra centrinis teigiamai įkrautas jonas, kurį glaudžiai apsupa neutralios arba neigiamai įkrautos molekulės, vadinamos ligandais. Ši sąveika tarp centro ir ligandų vadinama chelatacija.

Chelatacija yra procesas, kurio metu ligandai susidaro į struktūrinius žiedus aplink centrą. Šie struktūriniai žiedai vadinami chelatiniais žiedais. 

 

Mineraliniai chelatai

Kodėl mums patinka chelatai?

Chelatinimas yra procesas, kuris labai padidina sudėtingo junginio stabilumą ir yra išties svarbus, kai kalbame apie metalų savybių keitimą. Pavyzdžiai apima tirpumo padidėjimą, taip pat gebėjimą užkirsti kelią tam tikrų elementų oksidacijai ar redukcijai, stabilizuoti skirtingose pH aplinkose, pakeisti spalvą, išlaikyti ar keisti skonį.

Paprastai tariant, mineralinių maistinių medžiagų tirpumas yra susijęs su jų biologiniu prieinamumu. Organiniai metalų junginiai, tokie kaip mineraliniai glicinatai, susidaro procedūros ar pasirenkamo metodo metu, skirti metaliniams katijonams pašalinti ir taip palengvinti jų biologinį aktyvumą in vivo.(gyvame organizme)(gyvų organizmų aplinkoje). Kompleksą sudarantis (chelatinis) agentas, pavyzdžiui, aminorūgštis glicinas, tinkamai sujungtas su mineralu, sukuria tirpų junginį, todėl toks junginys vadinamas „sekvestruotu“ ir sudaro chelatinį junginį.

 

Kodėl chelatas su glicinu?

Chelatas su glicinu yra pasirinkimas dėl kelių svarbių priežasčių. Pirmiausia, glicinas yra paprasčiausia ir nepakeičiama aminorūgštis, turinti mažiausią molekulinę masę. Dėl šios savybės jis tampa efektyviu jungikliu, padedančiu koncentruoti metalo elementus. Taip pat glicinas su metalais sudaro molekulinius kompleksus pakankamai lengvai.

Svarbu pažymėti, kad glicino ryšys su kūno chemija yra labai sudėtingas ir atlieka įvairias funkcijas. Manoma, kad jis yra svarbus optimaliam augimui, kreatino sintezei, taip pat acetilcholino neurotransmisijoje.

Be to, glicinas yra būtinas DNR, glicerolio ir fosfolipidų, odos baltymų gamybai, o svarbiausiai - glutationo, kuris yra svarbus antioksidantas organizme, sintezei. Taigi, pasirinkimas naudoti chelatą su glicinu padeda išnaudoti šioje aminorūgštyje slypinčią įvairių funkcijų ir svarbių cheminių procesų įvairovę.

 

Magnio glicinatas ir Miegas

Magnio glicinatas yra mineralų maisto papildas, kuris dažnai būna rekomenduojamas kaip puikus būdas pagerinti miego kokybę ir sumažinti nuovargį bei mieguistumą per dieną.

 

                             

 

Kaip veikia magnio glicinatas?

Pats glicinas turi savybių, skatinančių kokybišką miegą.

Glicinas, nepakeičiama aminorūgštis, turi dvi skirtingas neurotransmiterio savybes: ji veikia per du skirtingus receptorius ir atlieka keletą funkcijų centrinėje nervų sistemoje (CNS). Glicinas jau seniai žinomas kaip neurotransmiteris slopinantis smegenų kamieną ir nugaros smegenis.Šiose srityse, glicinerginių premotoneuronų aktyvacija, greitų akių judesių fazę, žinomą kaip REM (angl. Rapid Eye Movements)  

Mažos dozės glicinas, vartojamas 3 g per dieną prieš miegą, subjektyviai pagerina miego kokybę ir sumažina mieguistumą bei nuovargį dienos metu asmenims, turintiems polinkį į nemigą arba ribotą miego laiką.

Glicino vartojimas prieš miegą sumažina žmogaus kūno temperatūrą.

 

Kaip tai padaro?

Pats glicinas turi naudą, skatinančią miegą.

Glicinas skatina gaminti serotonino hormoną, kuris yra susijęs su gera nuotaika, geru miegu ir pagerintu mąstymu bei atmintimi. Tyrimai, atlikti su graužikais, rodo, kad glicino papildai padidina serotonino kiekį organizme.

 



Kaip magnis veikia miegą?

Ekspertai dar galutinai nenustatė, kaip tiksliai magnis veikia miegą. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad magnis gali turėti įtakos tam tikrų cheminių medžiagų veikimui smegenyse. Šios cheminės medžiagos, kurias, kaip manoma, veikia magnis, yra NMDA, GABA, melatoninas, reninas ir kortizolis - visos šios medžiagos gali turėti įtakos žmogaus atsipalaidavimui ar nuovargiui.

Vienas iš būdų, kaip magnis gali padėti geriau miegoti, yra reguliuoti gama aminosviesto rūgšties (GABA) lygį. GABA yra aminorūgštis, kuri atlieka lemiamą vaidmenį miegant.

Kai ruošiatės eiti miegoti, GABA padeda smegenims pradėti veikti veiksmingiau. Jis palaipsniui sulėtina jūsų smegenų veiklą, todėl padeda užmigti. Magnis padeda organizmui palaikyti sveiką GABA lygį. Didesnis kiekis magnio organizme dažnai siejamas su geresniu miegu, ilgesniu miegu ir mažiau nuovargio dienos metu. Tyrimai su vyresnio amžiaus suaugusiaisiais asmenimis taip pat parodė, kad magnio papildai padėjo greičiau užmigti ir apsaugojo nuo ankstyvojo pabudimo.

 

Be to, žinome, kad magnis:

  • Skatina raumenų atsipalaidavimą.
  • Skatina bronchų atsipalaidavimą.
  • Gali palaikyti sveiką širdies susitraukimų dažnį ir ritmą.
  • Padeda atpalaiduoti lygiuosius ir griaučių raumenis.
  • Skatina kraujagyslių išsiplėtimą (vazodilataciją), o tai palaiko normalų kraujospūdį ir pagerina kraujotaką.
  • Palaiko jautrumą insulinui, kad cukraus kiekis kraujyje būtų sveikas.
  • Yra fermentų, dalyvaujančių ląstelių energijos gamyboje, kofaktorius.